Izgradnja sončnih elektrarn
Nudimo izgradnjo sončnih elektrarn na ključ, za investitorja izvedemo ureditev in izposlovanje vse potrebne elektro dokumentacije s strani elektro distribucijskih podjetij (soglasje za priključitev, pogodbo o priključitvi, pogodbo o dobavi električne energije za samooskrbo, vlogo za priključitev in dostop na distribucijsko omrežje, obratovalna navodila odklopnega mesta, shemo priklopa, izjave o nastavitvah zaščit,…)
Investicija v sončno elektrarne je finančno varna naložba ob pravilnem vodenju in strankam zagotavljamo pogoje za uspešno investicijo skozi:
- Pomoč pri razvoju novih energetskih rešitev
- Dobro načrtovanje in vodenje investicije z ustreznim znanjem in izkušnjami
- Izbira ustrezne storitve projektiranja
- Pravilna izbira opreme
- Ustrezna lokacija ter orientacija strehe (osončene strehe, ki so obrnjene približno proti jugu)
- Izvedba potrebnih meritev in analiz streh
- Pridobivanje vseh ustreznih soglasij in dokumentacije
- Pomoč pri pridobivanju nepovratnih finančnih spodbud v primeru odprtih razpisov (Slovenskega okoljskega javnega sklada EKOSKLAD, Ministrstva za infrastrukturo).
S projekti sončnih naložb sledimo ključnim kriterijem
Zagotavljanje najvišjih donosov.
Optimalno načrtovanje, vodenje in projektiranje
Vrhunski materiali z najboljšim izkoristkom
Hranilniki električne energije
Hranilniki nove li-ion tehnologije zaradi nove zakonodaje obračunavanja prispevkov elektro distribucije (omrežnina, prispevek za priključno moč) postajajo pomemben element za vse odjemalce, saj nam bodo omogočili nižje stroške električne energije zaradi rezanja konic. Izognili se bomo plačevanju presežne moči, katere obračunavanje je predvideno z novo zakonodajo. Namestitve hranilnika omogočajo konfiguracijo polnjenje v blokih s cenejšo energijo in omrežnino kadar ne bo presežne proizvedene energije iz sončne elektrarne. Oddaja shranjene energije v omrežje pa se bo izvajala v blokih z višjimi cenami.
Prednost sončne elektrarne s hranilnikom je tudi v samooskrbi z rezervnim napajanjem v primerih izpadov elektrike iz omrežja. S hranilnikom namreč zagotovimo, da se večina proizvedene energije, ki bi bila oddana v omrežje, shrani in porabi za lastno porabo. To nam omogoča dejansko samooskrbo s porabo lastno proizvedene energije in neodvisnost od trenutnih uredb, cen energije in omrežnine.
Hranilnik pomeni tudi večji izkoristek sončne elektrarne v primerih omejitev moči oddaje v omrežje v soglasju za priključitev, saj hranilnik poskrbi za shranjevanje proizvedene energije, ko je ta večja od naše trenutne porabe.